+371 80 80 80 80

Algas šogad vidēji augšot par 4,5%

Algas šogad vidēji augšot par 4,5%

Šajā gadā vidējais algas pieaugums Latvijā būs 4,5%, savukārt nākamgad tās palielināsies par 5,5%, uzskata SEB bankas analītiķi.

Paredzams, ka algas un darba samaksa augs kopā ar darba tirgus situācijas uzlabošanos, kā arī augot ekonomikai. Algas augs arī valsts sektorā, tomēr tās aizvien notiks selektīvi un, ņemot vērā budžeta ierobežojumus. Valsts un pašvaldību uzņēmumi atlaidīs jostas vaļā straujāk, kas varētu izraisīt straujāku algu kāpumu šajā segmentā, ziņo db.lv.

Šā gada pirmajā ceturksnī bezdarba līmenis ir sarucis no 13% līdz 11,4% otrajā ceturksnī, un prognozējams, ka turpinās sarukt, norāda eksperti. Tādējādi 2015. gadā tas samazināsies līdz 8,9%. Darbaspēka trūkums aktīvākajos reģionos Latvijā kļūs aizvien akūtāks, savukārt citos reģionos bezdarba līmenis saglabāsies augsts, uzskata eksperti.

Tas iezīmēs lielāku nepieciešamību pēc aktīvākas darbaspēka mobilitātes pasākumu ieviešanas.

Tāpat augs kvalificētu darbinieku trūkums, īpaši ražošanas, IT, mazumtirdzniecības un būvniecības uzņēmumos, norāda eksperti.

Db.lv jau rakstīja, ka, sasniedzot zemāko punktu šā gada otrajā ceturksnī un sekojot tendencēm Rietumeiropā, ir iesākusies reģiona ekonomiku atveseļošanās, tomēr turpmākajos divos gados atgūšanās temps sagaidāms gauss, jaunākajā SEB Austrumeiropas ekonomikas apskatā norāda eksperti.

Taču Latvija un Lietuva saglabās visstraujāko izaugsmi Eiropas Savienībā.

ziņu saraksts