Koronavīrusa pandēmija ir izraisījusi panisku noskaņojumu investoru aprindās visā pasaulē. Turklāt runa nav tikai par turīgiem ļaudīm, bet arī par vienkāršiem pilsoņiem, kuri atlika brīvos līdzekļus pensijas uzkrājumu veidā, svarīgiem pirkumiem vai vienkārši “nebaltai dienai”.

Daudzu valstu valdības tērē miljardiem dolāru un eiro savas ekonomikas atbalstīšanai. Piemēram, ASV 2020. gada martā prezidents Tramps pieņēma lēmumu šiem mērķiem novirzīt 2 TRILJONUS ASV dolāru, tomēr jau oktobrī šie līdzekļi ir beigušies. Pašlaik Kongresa dienaskārtībā ir likumprojekts par papildu 2 triljonu dolāru piešķiršanu — tātad kopā jau 4 TRILJONI. Eiropas Savienības valstis šī gada aprīlī ES ekonomikas atbalstam piešķīra 3,3 triljonus eiro, un acīmredzot pandēmijas otrais vilnis līdz gada beigām liks piešķirt vēl tikpat. Vienkārši apdomājiet finansējuma mērogus — tie ir triljoni dolāru un eiro, kas nonāks tirgū.

Visnepatīkamākais ir fakts, ka šī nauda nāk no “nekurienes” — to vienkārši papildu izdrukās FRS un Eiropas Centrālā banka, lai netiktu izraisīta globāla krīze un bankrots vairākās tādas ekonomikas sistēmu veidojošās nozarēs kā tūrisms, aviācija, pasažieru transports, viesnīcu un šovbizness un desmitos citās, kas vairāk nekā citas ir cietušas Covid-19 dēļ. Tātad, ja pandēmija tuvākajā laikā netiks apturēta, pasaules galvenās valūtas neizbēgami zaudēs vērtību pārmērīgā pārpalikuma dēļ. Kļūst ļoti bīstami visus savus uzkrājumus uzglabāt skaidrā naudā vai banku kontos. Investīciju brokeri piedāvā investēt vērtspapīros. Kā piemēri tiek minēti akciju pieauguma dati: Apple +62% gadā, Tesla +400% gadā, Amazon — +90%. Neizklausās slikti, vai ne?

Tomēr ir viens liels BET. Vērtspapīru tirgū ir tāds termins — P/E ratio jeb P/E (price to earning) cenas/peļņas koeficients. Kopumā ņemot, koeficients cena/peļņa norāda to gadu skaitu, kuru laikā akcijas atmaksāsies. Piemēram, ja šis koeficients ir 20, tad atmaksāšanās periods ir 20 gadi. Ja P/E ir 2, tad atmaksāšanās periods ir 2 gadi. Tādējādi P/E koeficients Apple ir 33, Amazon 118, bet Tesla — 1106. Var secināt, ka savas vērtības attaisnošanai Apple ir jāstrādā ar pašreizējā līmeņa peļņu 33 gadus, Amazon 118 gadus, bet Tesla, kura sāka strādāt bez zaudējumiem tikai šogad, ir nepieciešami 1106 gadi. Vai tiešām ticat, ka tā arī būs?

Vai esat gatavi aktīvi sekot biržas kotējumiem, atvērt speciālos ieguldījumu kontus un maksāt komisijas maksu brokeriem?

 

Tagad jautāsiet — kā man rīkoties? Vai ieguldīt naudu nekustamo īpašumu pirkumos?

Tas ir variants... Tomēr jebkurš pats sliktākais, puslīdz likvīdais dzīvoklis pat mūsu grūtajos laikos jums izmaksās pāris desmitus tūkstošu eiro. Turklāt neaizmirstiet, ka nāksies regulāri maksāt apkalpošanas un komunālo pakalpojumu rēķinus, kā arī nekustamā īpašuma un zemes nodokli. Nekustamā īpašuma izīrēšana nav vienkārša un arī prasa gan laiku, gan nervus. Tad nu sanāk, ka vienkāršākais un uzticamākais naudas saglabāšanas paņēmiens ir investīciju metālu un monētu iegāde. Pirmās zelta rotaslietas ir atrastas Senajā Ēģiptē un šumeru civilizācijas ķēniņienes Zeras kapeņu izrakumos. Tiek norādīts, ka šo rotaslietu izcelsmes laiks ir trešā tūkstošgade pirms mūsu ēras, bet arheologi uzskata, ka zelta ieguve ir sākusies jau 5000 gadus pirms mūsu ēras. Nevienas naudaszīmes, vērtspapīri un nekustamā īpašuma objekti nevar lepoties ar šādu vēsturi. Turklāt gada laikā arī zelta cena ir paaugusi par 17%, bet pēdējo trīs gadu laikā un kopumā par 46%, tātad pasaules senākais aktīvs ir ārkārtīgi lielā cieņā. Zelts ir ļoti smags metāls. To neietekmē korozija, tas aizņem ļoti maz vietas un ir dārgs. To vienmēr var paslēpt kādā stūrī un jebkurā laikā apmainīt pret naudu vai citām vērtībām neatkarīgi no pastāvošās varas.

Vēl nekad ieguldīšana zelta vai sudraba lietņos vai monētās Latvijā nav bijusi tik vienkārša un par tik izdevīgām cenām kā pašlaik.

 Volume 90%
 
Kā saglabāt naudu? Zeltā vai akcijās?

Finanšu uzņēmums Money Express sadarbībā ar Baltijā lielāko maksājumu sistēmu Paysera LT (vairāk nekā 500 000 klientu 180 pasaules valstīs) piedāvā iespēju investīciju produktu iegādei Latvijā.

 Paysera LT klienti to var izdarīt tieši Paysera mobilajā lietotnē planšetdatorā vai viedtālrunī, kā arī Money Express filiālēs Rīgā Lāčplēša ielā 88, TC Akropole un Merķeļa ielā 11, kā arī veikalā GEMMI Lāčplēša ielā 121.

Lietņus un monētas var pasūtīt un apmaksāt arī interneta vietnēs www.moneyexpress.lv un gemmi.lv.

Tuvākajā laikā tiek plānota zelta glabāšanas pakalpojumi un kreditēšanas, ieķīlājot investīciju metālus un monētas.

Kā mēdz teikt— sekojiet reklāmai.

Uzziņas pa tālruni +37122000888 .