+371 80 80 80 80

Spīdošs zelta rezultāts 2011.gada 3-ajā ceturksnī

2011. gada 3-o ceturksni, kas jau beidzies, var salīdzināt ar analoģisku 2008.gada krīzes periodu, kad pazeminājās lielākā vairākuma aktīvu cenas, par to paziņo izdevums “Ведомости”.

Pēc ceturkšņa rezultātiem zelts attaisnoja savu reputāciju kā aizsargaktīvs. Pēdējo trīs mēnešu laikā zelta rubļa vērtība, kas izvietota bezskaidras naudas metāla kontos (BMK) bankās, pieauga par 24,5%, sudraba — par 11,8%, platīna — par 3,3%. Tikai palādija BMK radīja zaudējumus apmēram 1%. Ienākums tika gūts uz - ne tik dārgmetālu pasaules cenu rēķina (no tiem ceturkšņa laikā sadārdzinājās tikai zelts par 9%), cik uz dolāra kursa rēķina. Pēc divu mēnešu pieauguma, kura rezultātā septembra vidū zelta cena pārsniedza $1900 par trojas unci, dārgmetāli palika lētāki.

Bet fundamentālu iemeslu krišanās turpinājumam nav, ir pārliecināta analītiķe Jeļena Juškova no ИФК «Solid». Jau uz 2011.gada beigām viņa gaida $2000 par unci , bet 2012.g. - $2300. Augšupejošs trends dārgmetālu tirgū saglabāsies, piekrīt Nomos-bankas dārgmetālu eksporta nodaļas vadītājs Vladimirs Ustimenko, kas tāpat gaida uz jauno gadu $200 par zelta trojas unci un $45 par sudraba unci, uzskatot tos par pievilcīgākajiem investīcijām.

Korekcija tirgos — laba iespēja dārgmetālu pirkumam vidēja termiņa perspektīvā, uzskata “Absolut bankas” pilnvarotās pārvaldes aktīvu vadības nodaļas vadītājs Andrejs Aleksejevs. Privātām investīcijām, pēc viņa domām, lielāka priekšroka daudz likvīdākajam zeltam.

ziņu saraksts