+371 80 80 80 80

Igaunija 'iedzīvosies' budžeta deficītā

Ņemot vērā ieņēmumu samazinājumu saistībā ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos Eiropā, šajā gadā Igaunijas budžetā būs deficīts, par Igaunijas valdības paziņoto vēsta biznesa portāls BBN.

Igaunijas budžeta deficīts šogad būšot 0,5% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP). Valdības budžeta stratēģija paredz budžeta pārpalikumu 0,1% apmērā no IKP 2013.gadā. Turpmāk ik gadu tiek plānots budžeta pārpalikuma pieaugums līdz 1% no IKP 2016.gadā.

Igaunija, kas nereti slavēta par tās fiskālo disciplīnu izaugsmes gados, 2011.gada 1.janvārī ieviesa eiro un kļuva par 17.eirozonas valstī. Igaunija pērn bija viena no trim Eiropas Savienības (ES) valstīm, kur reģistrēts budžeta pārpalikums - 1% apmērā no IKP, kas bija otrs labākais rādītājs ES valstīs.

Latvijas budžeta deficīts pērn bija 3,5% no IKP un tas bija 12.mazākais ES. Latvijas valdība plāno, ka šogad valsts tēriņu pārsniegums pār ieņēmumiem nebūs lielāks par 2,1% no IKP. Pakāpenisks budžeta deficīta samazinājums paredzēts arī turpmākajos gados līdz 0,3% no IKP 2015.gadā. 

bizness.delfi.lv

ziņu saraksts