+371 80 80 80 80

Austrālietis atrada pieckilogramīgu zelta tīrradni

Austrālietis atrada pieckilogramīgu zelta tīrradni

Austrālietis simts kilometru attālumā no Melburnas atrada pieckilogramīgu zelta tīrradni, kura vērtība pēc cpeciālistu viedokļa var sasniegt pusmiljonu dolāru. Eksperti ir paziņojuši, ka šis amatiera atradums ir unikāls un pēdējo 20 gadu laikā šajā apvidū tāda izmēra tīrradņi nav atrasti.

Zelta meklētājs, kura vārds netiek paziņots, 5,5 kg smago tīrradni pamanīja zemē, 60 cm dziļumā netālu noBallaratas pilsētas 100 km attālumā no Melburnas. Ar savu atradumu viņš devās uz specializēto derīgo izrakteņu veikalu.

Veikala īpašnieks Kordels Kents preses izdevumam stāstīja, ka piecu kilogramu zelta tirgus vērtība ir 315 tūkstoši dolāru, bet tāda izmēra tīrradņi ir ļoti reta parādība, tādēļ Kents pieļauj, ka kolekcionāri vai muzeji būs gatavi par šo atradumu piedāvāt pusmiljonu dolāru.
„Tāds atradums dod cilvēkiem cerību. Es neatceros gadījumu, kad šajā apkaimē jelkad būtu atrasti šāda izmēra tīrradņi. Bet es ar zelta meklēšanu nodarbojos jau vairāk kā divus gadu desmitus, - teica Kents, paredzot „zelta drudža sākšanos Ballaratē.

Līdz šim lielāko tīrradni 1872. gadā Austrālijā atrada ogļracis Hilloms Endoms, tīrradnis svēra 235 kg. Līdz mūsu dienām tas nav saglabājies, jo tika nodots pārkausēšanai. Otrs lielākais tīrradnis pasaulē arī ir atrasts Austrālijā, tas svēra 70,9 kg un arī tika pārkausēts, ziņo RIA Novostji.

Es nodarbojos ar zelta meklēšanu un pārdošanu jau divdesmit gadus, bet neatceros, kad pēdējo reizi tika atrasts tīrradnis, kas svar vairāk kā 3 kg. Tas ir ļoti svarīgs kā minerāla paraugs. Zelta drudzis turpinās jau 162 gadus, bet Ballaratē joprojām parādās tīrradņi – tas ir kaut kas nedzirdēts, - pavēstīja Kordels Kents, Ballaratas iegūtā zelta apmaiņas biržas īpašnieks. „Tas ne tuvu nav nekas līdzīgs naudas izurbināšanai, tas ir lielisks laika kavēklis,” – Kentu citē BBC.

ziņu saraksts