+371 80 80 80 80

Eiro piedzīvo straujāko nedēļas kāpumu kopš februāra

Eiropas vienotā valūta eiro aizvadītajā darba nedēļā piedzīvoja straujāko kāpumu vienas nedēļas laikā kopš februāra. Vienotajai Eiropas valūtai palīdzēja atgūties vairāku amatpersonu solījumi risināt problēmas eiro zonā. Savukārt ASV dolāra kursam par labu nenāca ziņas, kas liecina, ka otrajā ceturksnī ASV ekonomikas izaugsme ir palēninājusies.

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi ceturtdien publiski solīja, ka ECB darīs visu iespējamo, lai nosargātu eiro. Pēc analītiķu paustā, Dragi izteikumi ļauj uzskatīt, ka ECB īstenos pasākumus, lai apturētu finanšu problēmās nonākušu eiro zonas valstu obligāciju ienesīguma pieaugumu.

"Ekonomiskā situācija eiro zonā ar runāšanu vien nav uzlabojusies, bet ECB vadītājs ir autoritāte ar iespēju rīkoties, tādēļ tuvākajā laikā iespējamas krasas svārstības un piesardzība pret eiro pārdošanu," komentē "SEB Bankas" pārstāvis Andris Lāriņš.

Tāpat Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olandspēc piektdien notikušās telefonsarunas solīja darīt "visu, lai nosargātu eiro zonu" tās pašreizējā veidolā.

Savukārt ASV dolāram par labu nenāca jaunākās ziņas no ASV. ASV iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pērnā gada aprīli‒jūniju pieauga par 1,5%, un tas bija mazāks pieaugums nekā pirmajā ceturksnī, kad pasaulē lielākā ekonomika, pēc koriģētiem datiem, palielinājās par 2%, piektdien paziņoja ASV Tirdzniecības ministrija. IKP izaugsme apsīka galvenokārt gausāka patēriņa izdevumu pieauguma dēļ.

Patēriņa izdevumi, kas veido 70% no ASV ekonomiskās aktivitātes, otrajā ceturksnī palielinājās tikai par 1,5% pretstatā 2,4% pieaugumam pirmajos trijos mēnešos. Aprīlī‒jūnijā amerikāņi iegādājās mazāk automašīnu, datoru un citu ilglietošanas preču.

Nedēļa valūtu tirgos sākās ar to, ka ASV dolāra vērtība attiecībā pret eiro pirmdien kāpa par 0,33% līdz 1,2117 dolāriem par eiro. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Japānas jenu saruka par 0,11% līdz 78,40 jenām par dolāru.

ASV dolāra vērtība attiecībā pret eiro otrdien kāpa par 0,46% līdz 1,2061 dolāram par eiro. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Japānas jenu saruka par 0,26% līdz 78,18 jenām par dolāru.

Trešdien ASV dolāra vērtība attiecībā pret eiro kritās par 0,80% līdz 1,2158 dolāriem par eiro. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Japānas jenu saruka par 0,02% līdz 78,16 jenām par dolāru.

ASV dolāra vērtība attiecībā pret eiro ceturtdien kritās par 1,03% līdz 1,2283 dolāriem par eiro. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Japānas jenu kāpa par 0,09% līdz 78,21 jenai par dolāru.

Piektdien par vienu eiro maksāja 1,2323 ASV dolārus, kas ir par 1,4% vairāk nekā iepriekšējās darba nedēļas beigās. Par vienu Lielbritānijas mārciņu tika maksāti 1,5747 ASV dolāri, kas ir par 0,8% vairāk nekā iepriekšējā piektdienā. Savukārt attiecībā pret jenu dolāra vērtība nedēļas laikā kritās par 0,03% un piektdien par vienu dolāru maksāja 78,46 jenas. 

bizness.delfi.lv

ziņu saraksts