+371 80 80 80 80

Eiropa ir gatava nodrošināt Spānijai pilna apmēra aizdevumu

Eiropa ir gatava nodrošināt Spānijai pilna apmēra aizdevumu

Eiropa «ir gatava rīkoties», ja Spānijai būs nepieciešama pilna apmēra aizdevuma programma, lai Spānija šādu lūgumu nav izteikusi. Neatkarīga audita rezultāti liecina, ka Spānijas bankām nepieciešami 59,3 miljardi eiro, lai uzlabotu savu finansiālo stāvokli pēc 2008.gada nekustamo īpašumu burbuļa plīšanas, ziņo tvnet.lv

«Eiropas Komisija ir gatava rīkoties, ja tiks izteikts lūgums,» preses konferencē Madridē pēc tikšanās ar Spānijas premjerministru Marjano Rahoju un ekonomikas ministru Luisu de Guindosu sacīja  Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetāro lietu komisārs Oli Rēns, vienlaikus gan uzsverot, ka «Spānija šādu lūgumu nav izteikusi».

Taču «mūsu rīcībā ir nepieciešamie instrumenti gadījumam, ja kāda eirozonas dalībvalsts izteiktu lūgumu», akcentēja augstā amatpersona.

Pēdējā laikā aizvien skaļāk izskan bažas, ka finanšu grūtībās nonākušajai Spānijas tautsaimniecībai būs nepieciešama pilna apmēra glābšanas programma.

Spānijas valdība pagājušajā nedēļā iepazīstināja sabiedrību ar 2013.gada budžetu, kurā paredzēta vēl bargāka taupība, tādējādi valstij cenšoties samazināt budžeta deficītu, neraugoties uz ekonomikas recesiju, augsto bezdarba līmeni un aizvien pieaugošajiem parādsaistību maksājumiem.

ziņu saraksts