+371 80 80 80 80

Spānijas banku glābšanai nepieciešami 59,3 miljardi eiro

Grūtībās nonākušo Spānijas banku glābšanai būs nepieciešami 59,3 miljardi eiro (41,67 miljardi latu), liecina piektdien publiskotie neatkarīgā audita rezultāti, zino tvnet.lv.

No 14 bankām, kurās tikta veikti tā dēvētie stresa testi, vislielākais kapitāla ieguldījums nepieciešams aktīvu ziņā ceturtajai lielākajai bankai «Bankia», kurā būtu jāiegulda aptuveni 24,7 miljardi eiro, secināts auditā, kura rezultātus publiskojusi Spānijas Centrālā banka.

Savukārt septiņām bankām, tostarp «Santander», kas ir lielākā banka eirozonā pēc tirgus vērtības, nav vajadzīgi papildu līdzekļi, lai tās spētu pārvarēt «ļoti nelabvēlīgu scenāriju» ar lieliem zaudējumiem trīs gadu garumā.

«Rezultāti apstiprina, ka Spānijas banku sektors galvenokārt ir maksātspējīgs un dzīvotspējīgs pat ārkārtīgi nelabvēlīgos un ļoti maz ticamos makroekonomiskajos apstākļos,» secināts ziņojumā.

Auditu veica ASV finanšu konsultāciju kompānija «Oliver Wyman», un tas kalpos kā pamats, lai Spānija varētu saņemt līdz pat 100 miljardiem eiro (70,3 miljardiem latu), par kuru piešķiršanu jūnijā vienojās eirozonas valstis.

ziņu saraksts