+371 80 80 80 80

Amerikāņi samazināja izdevumus ēšanai. lai pirktu smartfonus

Amerikāņi samazināja izdevumus ēšanai. lai pirktu smartfonus

Amerikāņu ģimenes samazinājušas izdevumus ēšanai restorānos un kafejnīcās, izklaidēm un apģērbam, un tajā pašā laikā tie palielinājuši izdevumus smart-foniem un mobilā Interneta pakalpojumiem. Par to raksta The Wall Street Journal.

Smart-foni šobrīd ir apmēram puse no visiem ASV lietojamiem telefoniem.

2011.gadā ASV iedzīvotāju mobilo sakaru izdevumi pieauguši par četriem procentiem. Tas ir ievērojamākais izdevumu pieaugums no 2005.gada.

Vidējie amerikāņu ģimeņu izdevumi mobilajiem sakariem un mobilajam Internetam pieauguši līdz 1226 dolāriem gadā.

Salīdzinājumam, 2007.gadā šis rādītājs sastādīja 1110 dolārus gadā.

Amerikāņu izdevumi, kas attiecas pie vidējās klases, mobilajiem sakariem 2011.gadā pieauguši par 59 dolāriem, bet samērā turīgāko ASV iedzīvotāju tēriņi palielinājušies par 64 dolāriem.

Pie tam amerikāņu ģimeņu kopējie izdevumi par pagājušo gadu pieauguši tikai par 67 dolāriem, bet par mobilajiem sakariem vidēji-statistiskā mājsaimniecība sākusi maksāt vairāk par 116 dolāriem. ASV vidēji-statistiskā iedzīvotāja izdevumi ēšanai restorānos un kafejnīcās pagājušajā gadā samazinājās par 48 dolāriem, tēriņi apģērbam samazinājušies par 141 dolāru, izklaidēm – par 126 dolāriem.

Amerikāņu tirgus ir lielākais pēc mobilo telefonu realizācijas apjomiem (priekš ražotājiem), pirmkārt, Apple un Samsung.

Kā tika ziņots iepriekš, tikai iPhone 4S pārdošanas sākums 2011.gada oktobrī ļāva palielināt ASV IKP par 0.2 procentiem.

Gaidāms, ka jaunā iPhone 5 pārdošanas, kura relīze bija šī gada septembrī, ļaus palielināt Amerikas ekonomiku par 0.5 procentiem.

 

ziņu saraksts