+371 80 80 80 80

Grieķijas izeja no eiro-zonas var kļūt par visas Eiropas projekta „beigu sākumu”

Grieķijas izeja no eiro-zonas var kļūt par visas Eiropas projekta „beigu sākumu”

Francija ir gatava sniegt Grieķijai vairāk laika ar kreditoriem saskaņotās ekonomiskās programmas izpildei. Ar šādu paziņojumu uzstājās Francijas premjerministrs Žans-Marks Ero.

Pēc viņa viedokļa, Grieķijas izeja no eiro-zonas var kļūt par visas Eiropas projekta „beigu sākumu”. „Mēs jau tagad (Grieķijai) varam sniegt vairāk laika ... Ar noteikumu, ka Grieķija patiesi veic reformas, īpaši nodokļu reformu”, -- intervijā jaunumu saitam Mediapart norādīja Ero, ziņo "Финмаркет".

Parīze pirmoreiz tik skaidri lika saprast, ka gatava mīkstināt palīdzības noteikumus Grieķijai, kas var pagarināt kredītprogrammu vēl uz diviem gadiem.

Francijas premjers tāpat kritizēja iepriekšējās Eiropas līderu darbības attiecībā uz Grieķiju, apvainojot tos stratēģiskās pieejas trūkumā un vājumā.

Starptautisko kreditoru „trijniekam” (Eiro-komisijai, Eiropas Centrālajai Bankai un Starptautiskajam Valūtas Fondam) tuvākajā laikā jāsniedz savu Grieķijas lietu stāvokļa novērtējumu. MIL paziņo, ka valsts budžeta deficīts gandrīz divas reizes augstāks, nekā solīja valsts premjers Antonis Samaras.

  Kā gaidāms, inspektori oktobrī tāpat konstatēs, ka Grieķija arī bez jauniem kreditoriem nevarēs sasniegt ieplānoto valsts parāda līmeni 120% IKP uz 2020.gadu, kas paredzēts šajā programmā.

Atgādināsim, ka Grieķijas ekonomikā jau piekto gadu ir recesija. No 2010.gada Atēnas saņem starptautisko finansu palīdzību, jo valstij nav līdzekļu valsts parāda dzēšanai. Šajā laikā Grieķijai 2 reizes tika sniegta starptautiskā palīdzība (110 mljrd.eiro un 140 mljrd.eiro). Tomēr tas īpaši nepalīdzēja valstij sakārtot situāciju ekonomikā, bet izdevumu samazināšana noveda pie recesijas, jo strauji kritās pilsoņu (kas saņēma naudu no valsts) pirktspēja.     


ziņu saraksts