+371 80 80 80 80

Bagātie un slavenie bēg no savām paradīzes salām

 Bagātie un slavenie bēg no savām paradīzes salām

Nekustamā īpašuma tirgū ir iezīmējusies interesanta tendence – bagātie un slavenie burtiski bēg no savām paradīzes salām, kas ir to īpašumā. Salu pirkšana, kas bija moderns trends šovbiznesa zvaigžņu vidū, praktiski vairs nenotiek.

Šis specifiskais tirgus tagad pārsātināts un jaunām pārdošanā izliktām salām, bet pircēju savulaik privāto salu iegādes „modi” ieviesa slavenais grieķu miljardieris Aristotelis Onassis. 1963.gadā rūpnīcu un kuģu īpašnieks iegādājās salu Skorpios, mazliet uz austrumiem no grieķu Lefkasa. Tagad šī sala pieder grieķu magnāta Afine Onassis mazmeitai un it kā arī izlikta pārdošanā.

Grieķija tagad „grasās” šo tirgu sagraut. Vispār Grieķijai pieder apmēram 6 tūkstoši salu Egejas jūrā, Ионическом? un Vidusjūrā, bet apdzīvotas tikai nedaudz virs 200. Aprīlī kļuva zināms par to, ka Atēnas izskata neapdzīvotu salu pārdošanas vai iznomāšanas iespēju cīņas ar finansu krīzi ietvaros.

Šādas baumas regulāri parādās arī tagad: runa iet par iespējamu neapdzīvoto teritoriju pārvēršanu objektos, kas nesīs peļņu. Pēc izpārdošanas 2010.gadā grieķu vara ieviesa tādu nodokli uz nekustamo īpašumu, ka īpašnieki sāka masveidā izlikt pārdošanā savas salas.

Tagad visā pasaulē pārdošanā izliktas vairāk kā 600 salas. Piedāvājums jebkurai gaumei – no karstā Karību baseina līdz aukstajai ziemeļu Skotijai. Cenas – no maskavietim pieejamiem 50 tūkstošiem līdz oligarhu 100 miljoniem dolāru.

ziņu saraksts