+371 80 80 80 80

Money Express prezentēja jauno 2013. gada kalendāru

Money Express prezentēja jauno 2013. gada kalendāru

Ceturtdien, 15. novembrī notika mūsu jaunā kalendāra prezentācija. Kalendāru veidojis talantīgais fotogrāfs Aleksandrs Kendenkovs sadarbībā mākslinieci Antoņinu Piļuginu un modes mākslinieku Juriju Kupjanski.

Tēlu meklējumos radošo komandu iedvesmoja pazīstamais pin-up mākslinieks Džils Elvgrēns. Tā kā galveias uzdevums bija attēlot valūtu, tomēr ne katrai no tām ir sava zīme, fotogrāfs izlēma izmantot simbolus.

Katra modele kalendāra lappusēs redzama veidolā, kas raksturīgs kādas pasaules valsts valūtai. Kalendāra veidošana aizņēma apmēram trīs mēnešus.

Grūtākais uzdevums bija precīzu detaļu atrašana dekorācijām un nacionālā kolorīta piešķiršana tēliem. Piemēram, autentisku saktu meitenei ar Latvijas latiem izdevās atrast tikai pēc vairāku desmitu muzeju un folkloras kolektīvu apmeklēšanas. Kreklu zviedru skaistulei pina pazīstamais dizaineris Jurijs Kupjanskis, bet šitu ozolkoka mucu atradām Rīgas kinostudijas saimniecībā. Mucas atjaunošanai bija nepieciešamas vairākas dienas, pēc tam to nācās piekārt pie griestiem ar īpašām neredzamām stieplēm – modele fotosesijas laikā šādu smagu „rekvizītu” vienkārši nespēja noturēt.

 Aleksandrs Kendenkovs, fotogrāfs, kalendāra autors: „Man allaž ir radošas idejas, bet visbiežāk to iedzīvināšanai nepieciešams finansiāls atbalsts. Darbs ar tādu pasūtītāju kā MONEY EXPRESS ir īsts baudījums. Kompānijas pārstāvji pateica, kam jābūt kalendārā, bet visu pārējo uzticēja man. Ar sadarbības rezultātu apmierināti ir visi.”

Dmitrijs Smirnovs, kompānijas MONEY EXPRESS projektu vadītājs: „Mums vienmēr sagādā prieku atbalstīt talantīgus cilvēkus, un mēs esam īpaši gandarīti, ka palīdzējām Aleksandram izveidot šo brīnišķīgo kalendāru.”
Prezentācijas viesus priecēja grupas Baraka muzikanti. Un viesu nebija maz – vairāk kā 100 cilvēku.

Ar Aleksandra Kendenkova darbiem iespējams iepazīties galerijā Happy Art Museum (Dzirnavu ielā 67, 5. stāvā, t/c Galerija Rīga)

Turklāt, mūsu Facebook profilā varat aplūkot foto no prezentācijas pasākuma: http://www.facebook.com/moneyexpresslv

ziņu saraksts