+371 80 80 80 80

Ir nauda - ir laime

Ir nauda - ir laime

Holandes privātā banka Van Lanschot aptaujāja 257 vietējos Holandes miljonārus par viņu attieksmi pret naudu. 86% aptaujāto paziņoja, ka bagātība dara viņus laimīgus, turklāt ar dzīvi apmierināto skaits palielinās proporcionāli aptaujāto vecumam – jo aptaujātie vecāki, jo lielāks apmierināto skaits. 

Sievietes ar miljonus vērtiem īpašumiem atšķirībā no vīriešiem biežāk atbildēja, ka būt laimīgam cilvēkam ir svarīgāk nekā būt bagātam. Tomēr gan vieni, gan otri saskata ciešu saikni starp naudu un laimi, ziņo ITAR-TASS. 

Saskaņā ar Van Lanschot un Nīderlandes Centrālā statistikas biroja datiem, miljonāri kontrolē 39% valsts privātā kapitāla. Viņu vidējais vecums ir 50 gadi, tikai 6% no viņiem ir jaunāki par 40 gadiem. 53% miljonāru ievērojamu sava īpašuma daļu nopelnījuši personīgajā biznesā.

Kā rāda aptaujas rezultāti, „tulpju zemes” miljonāri cenšas dzīvot veselīgi, trīs ceturtdaļas no viņiem nodarbojas ar sportu, turklāt katrs ceturtais sportam velta vairāk kā piecas stundas nedēļā. Liekais svars šajā sociālajā grupā nav pieņemams.

Vairumam ģimeņu pieder viena vai divas automašīnas. Piektajai daļai Holandes miljonāru pieder trīs vai vairāk mašīnas. Priekšroka tiek dota vācu automašīnām. Kā iecienītākās auto markas tika nosauktas BMW, tālāk Volkswagen un Audi.

„Vidējam statistiskajam” Holandes miljonāram pieder aktīvi 2,9 milj. eiro apmērā. Lielākoties viņu aktīvus sastāv no akcijas un obligācijas, kā arī nekustamie īpašumi. Vairums bagātnieku dzīvo Amsterdamas priekšpilsētās vai Utrehtas provincē, bet visblīvāk viņi apdzīvo tādas nelielas pilsētiņas kā Blarikuma, Larena, Blūmendāle, Harlema un Vasenāra.

Iecienītākā politiskā partija miljonāru vidū ir 12. septembra vēlēšanās uzvarējusī Marku Rutes vadītā Tautas partija brīvībai un demokrātijai.

ziņu saraksts