+371 80 80 80 80

Merkele mudina Latviju atbalstīt eirozonas problēmu risināšanu

Merkele mudina Latviju atbalstīt eirozonas problēmu risināšanu

Vācijas kanclere Angela Merkele, šodien tiekoties ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu, aicināja Latviju atbalstīt eirozonas problēmu risināšanu.

Šodien Berlīnē sarunā abas puses apmainījās viedokļiem par esošo situāciju Eiropas Savienībā (ES) un eirozonas aktualitātēm, krīzes pārvarēšanu Latvijā un sekām, kādas tā radījusi, ES nākotnes modeli, kā arī divpusējās sadarbības jomām un līdzšinējo veiksmīgo sadarbību, ziņo tvnet.lv, atsaucoties uz LETA.

Merkele pauda gandarījumu, ka Latvija ir pārvarējusi krīzi un tiecas kļūt par eirozonas dalībvalsti arī laikā, kad eirozonā valda grūtības.

«Mēs ļoti nopietni esam pievērsušies eirozonas jautājumu risināšanai un, diskutējot par eirozonas krīzi, ļoti svarīgs ir jautājums par ES kā tādas konkurētspēju. Šajās diskusijās ļoti vajadzīgs ir tādu valstu kā Latvija atbalsts. Eirozonā gan šobrīd ir tikai Igaunija, bet šajā situācijā būtu ļoti labi just arī Latvijas plecu, jo jūsu valstij nav jāskaidro, ko nozīmē krīzes pārvarēšana, reformas un to rezultāti,» uzsvēra Vācijas kanclere.

ziņu saraksts