+371 80 80 80 80

Īrijas ekonomikai viesstrādnieki ir svarīgi

Īrijas ekonomikai viesstrādnieki vēl joprojām ir svarīgi, neskatoties uz valsts ekonomisko lejupslīdi, liecina pētījums par Īrijas darbaspēka izmaiņām.

Pētījums «Migranti un Īrijas ekonomika» veikts pēc Īrijas Integrācijas centra pasūtījuma un tas ir pirmais plašais ziņojums par izmaiņām Īrijas darbaspēkā, vēsta «Baltic Ireland».

Pastāvīgs kvalificētu darbinieku trūkums, īpaši valodu apmācībā un tehnoloģiju jomā, liecina, ka migranti turpina būt par starptautiskās nozares stūrakmeni, konstatēts pētījumā.

Integrācijas centra pārstāvis Kilians Fords norāda, ka pētījums apgāž izplatītu uzskatu, ka iebraucēji ir izdevīgi uzplaukuma laikā, bet kļūst par sabiedrības slogu ekonomikas lejupslīdes laikā.

Pašlaik viesstrādnieki veido aptuveni 12% no kopējā strādājošo skaita Īrijā, to skaits samazinājies, salīdzinot ar 16% ekonomikas uzplaukuma laikā 2007. un 2008.gadā. Ārvalstīs dzimušo strādājošo lielākā grupa ir poļi, tiem skaita ziņā seko briti.

Saskaņā ar pētījumu, strādnieki no ārpus Eiropas Savienības (ES), tostarp imigranti no Āfrikas un Āzijas, veido tikai 11% no ārzemnieku darbaspēka. Tomēr viņu vidū ir vairāk cilvēku ar augstāko izglītību, nekā vietējo strādājošo un iebraucēju vidū no ES. Tas izskaidrojams ar stingrākiem vīzu ierobežojumiem ārpus ES valstu pilsoņiem, kuriem nav automātisku tiesību strādāt šajā valstī.

ziņu saraksts