+371 80 80 80 80

Eiro Mildas no Latvijas aizplūst lēnām

Eiro Mildas no Latvijas aizplūst lēnām

Septiņus mēnešus pēc eiro ieviešanas Latvijā nedaudz samazinājies apgrozībā esošo 1 eiro monētu ar Mildas attēlu skaits, liecina bankas Citadele veiktā monitoringa rezultāti, ziņo db.lv.

Bankas dati rāda, ka aprīļa sākumā Mildas attēls rotāja 90% Latvijā apgrozībā esošo eiro monētu, savukārt jūlijā tas sarucis līdz 84%, informēja kredītiestādes pārstāve Baiba Ābelniece.

Monitorējot apgrozībā esošās 1 eiro monētas trīs Latvijas pilsētās, atklājies, ka 16% no 3000 monētām ir citu valstu. Visvairāk ārvalstu 1 eiro monētas Latvijā ieplūdušas no Vācijas, veidojot 4% no kopējā 1 eiro monētu skaita, no Itālijas - 3%, no Spānijas - 2%, Somijas - 2%. Mazāk monētu apgrozībā Latvijā bija no Igaunijas, Austrijas, Beļģijas, Grieķijas, Īrijas, Portugāles, Luksemburgas, Nīderlandes, Kipras un Slovākijas.

«Iespējams, ka tieši vasara ir laiks, kad notiek straujāka Latvijas un citu Eiropas valstu eiro samaisīšanās, jo ir vērojams ārzemju viesu pieplūdums. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, lielākais tūristu pieaugums šā gada pirmajā ceturksnī bija vērojams no Polijas - 56%, Vācijas - 42% un Lielbritānijas - 27%, un tāpēc nereti mūsu naudasmakos nonāk tieši Vācijas eiro monētas,» komentē bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile.

Lai arī gada sākumā, kad tika ieviests eiro, izskanēja bažas par eiro monētu ar Mildas attēlu straujo izzušanu no apgrozības, samaisoties ar citu Eiropas valstu monētām vai nonākot numismātikas kolekcijās, pētījums apliecina, ka 1 eiro nominālvērtība ar Mildas attēlu Latvijas iedzīvotāju makos joprojām pārliecinoši dominē.

Lai noskaidrotu, kādas eiro monētas šobrīd ir apgrozībā Latvijā, trīs pilsētās: Valmierā, Ventspilī un Rīgā, tika pārbaudīti trīs maisi ar 1000 eiro monētām katrā, piefiksējot valstis, kurās monētas laistas apgrozībā.

ziņu saraksts