+371 80 80 80 80

Dolāra cena astoņu nedēļu augstākajā līmenī

Dolāra cena astoņu nedēļu augstākajā līmenī

Trešdien ASV dolāra cena pret lielākajām valūtām pieauga līdz gandrīz astoņu nedēļu augstākajam līmenim, jo jaunākās tirgus dalībnieku prognozes liecina, ka jaunākie darba tirgus dati uzrādīs spēcīgāku ekonomikas izaugsmi, raksta Bloomberg.

Bloomberg Dollar Spot Index otrdien piedzīvoja straujāko kāpumu sešu nedēļu laikā, palielinoties virs 200 dienu vidējā mainīgā rādītāja.

«Daļa no ASV datiem ir svārstījušies augšā un lejā, taču jaunu darbavietu skaits konstanti pieaug par vairāk nekā 200 tūkstošiem mēnesī, savukārt bezdarba līmenis sarūk,» norāda Sumitomo Mitsui Banking Corp galvenais ekonomists Etsuko Jamašita. Viņš paredz, ka ASV Federālo Rezervju sistēma bremzēs aktīvu iepirkumu programmu, tāpat kā iepriekš, savukārt dolāra cenai jāpieaug.

Eiro cena trešdien sasniedza 1,3405 dolārus. Otrdien tā saruka līdz 1,3402 dolāriem, kas ir zemākais līmenis kopš novembra beigām. Dolāra cena sasniedza 102,17 Japānas jenu atzīmi. Savukārt Bloomberg Dollar Spot Index, kas apkopo dolāra cenas izmaiņas pret 10 lielākajām valūtām, sasniedza 1017,31 punktu, kas ir augstākā atzīme kopš 5. jūnija.

Šodien gaidāmi ASV Tirdzniecības departamenta dati, kas varētu uzrādīt ka, ka IKP pagājušajā ceturksnī audzis par 3%, salīdzinot ar 2,9% kritumu iepriekšējos trīs mēnešos. Tādējādi tas varētu būt straujākais kāpums kopš 2013. gada septembra, paredz Bloomberg aptaujātie eksperti. Savukārt citā aptaujā ekonomisti paredz, ka jaunu darbavietu pieaugums jūlijā bijis par vairāk nekā 200 tūkstošiem jau sesto mēnesi pēc kārtas.
Avots  db.lv.

ziņu saraksts