+371 80 80 80 80

Pērn ārvalstu tiešās investīcijas Latvijā bija 608,9 miljoni eiro

 Pērn ārvalstu tiešās investīcijas Latvijā bija 608,9 miljoni eiro

Kopējās ārvalstu tiešās investīcijas 2013.gadā Latvijā bija 608,9 miljoni eiro, kas ir 2,6% no iekšzemes kopprodukta, teikts centrālās bankas izdevumā «Latvijas maksājumu bilance».

Pagājušajā gadā visvairāk ārvalstu investīciju - 208,4 miljoni eiro - Latvijā ieplūda finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē. Galvenokārt šīs investīcijas nāca no Zviedrijas, Krievijas un ASV.

Pērn vairāk nekā iepriekšējā gadā ārvalstu tiešās investīcijas ieplūda apstrādes rūpniecībā (94,6 miljoni eiro, galvenokārt no Luksemburgas, Kipras un Dānijas), tirdzniecībā (51,2 miljoni eiro, galvenokārt no Igaunijas un Lietuvas) un ieguves rūpniecībā (27 miljoni eiro, galvenokārt no Nīderlandes), ziņo financenet.tvnet.lv.

Pagājušā gada martā «Moody's Investors Service», jūnijā «Standard&Poor's» un jūlijā «Fitch Ratings» paaugstināja Latvijas kredītreitingu, savukārt gada nogalē un 2014.gada sākumā vairākas starptautiskās kredītreitingu aģentūras apstiprināja Latvijas kredītreitingu līdzšinējā līmenī, bet «Standard&Poor's» uzlaboja Latvijas kredītreitinga nākotnes prognozi no stabilas uz pozitīvu. Tas liecina par stabilu Latvijas tautsaimniecības attīstību, kas varētu veicināt turpmāku investīciju piesaisti, teikts centrālās bankas izdevumā.

ziņu saraksts