+371 80 80 80 80

Policija kopš eiro ieviešanas izņēmusi viltotu naudu 5000 eiro vērtībā

Policija kopš eiro ieviešanas izņēmusi viltotu naudu 5000 eiro vērtībā

Valsts policija (VP) laikā kopš eiro ieviešanas Latvijā ir izņēmusi viltotu naudu 5500 eiro nominālvērtībā, ziņo LETA.

Kā trešdien preses konferencē informēja Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Juris Šulte, kopumā likumsargi izņēmuši 26 divu eiro monētas, no kurām deviņas monētas bija ar Latvijas simbolu Mildu, raksta lat.mixnews.lv.

Patlaban nav noskaidrots, vai šīs monētas ir izgatavotas Latvijā vai arī viltojums nācis no ārzemēm.

Tāpat izņemtas 20 banknotes, kuru nominālvērtība bija 20 eiro, un 16 banknotes ar nominālvērtību 50 eiro. Vēl izņemtas deviņas viltotas 100 eiro banknotes, kā arī deviņas viltotas 200 eiro banknotes. Savukārt lielākās nominālvērtības - 500 eiro - banknotes viltojums konstatēts trīs gadījumos.

Šulte minēja, ka kopš iestāšanās eirozonā Latvija no viltotas eiro valūtas tranzītvalsts ir kļuvusi par mērķa valsti, un aicināja iedzīvotājus arī turpmāk pastiprināti pievērst uzmanību naudas zīmēm, kā arī šaubu gadījumā pārbaudīt tās Latvijas Pasta nodaļās pieejamajos naudas detektoros. Gadījumā, ja nauda ir viltota, iedzīvotāji jebkurā diennakts laikā aicināti doties uz policijas iecirkni.

Tikmēr kā pavēstīja VP priekšnieks Ints Ķuzis, Valsts policija ir spējusi nodrošināt kārtību eiro ieviešanas laikā, tāpēc tā aizritējusi mierīgi.

ziņu saraksts