+371 80 80 80 80

Atceries latu: pēdēja jubilejas monetu

Atceries latu: pēdēja jubilejas monetu

Nekas nav mūžīgs šajā pasaulē. Sekundes, stundas, dienas, nedēļas. Visam kādreiz pienāk beigas. Tuvojas noslēgumam arī lata laikmets.

14.novembrī Latvijas Banka apgrozībā izlaida pēdējo jubilejas monetu ar lata nominālu. Tā nosaukums ir „365”

Nedaudz par mākslinieka nodomu. Ģeometriskā abstarkcija atgādina askētisku zinātnisku diagrammas zīmējumu. Apaļā līnija aversā simolizē 360 + 5 grādus un iekļauj sevī laika atskaites punktu. No tā savu laika atskaiti sāk 1 sekunde, 1 minūte, 1 stunda, 1 diena, 1 mēnesis, 1 gads. Sekundes, minūtes, dienas – tās mēra mūsu dzīvi, visu cilvēces un planētas  Zemes vēsturi. Un to simbolizē līnijas, kas atrodas aversā.

Reversā ir ielikta viena ceturtdaļa. Tā simbolizē gadalaikus, depespuses, kvartālu. Savs vēstījums ir arī ¾ segmentam. Tas ir dejas ritms, solis pirms finiša, akadēmiskā stunda.....Reversā skaitļu maģija pāraug 1 lata simbolā, kurš ir spilgts apaļās diagrammas sektors.

Monēta „365” aicina atcerēties par gudrības un izglītības nepieciešamību – tiešāk par zinātnes izpēti.

Monēta „365” tika izpirkta jau pirmajās stundās. Latvijas Banka apsola, ka 3500 monētu eksemplāru Latvijas Bankas kasē būs novembra beigās – 25.novembrī. Sudraba monētas cena ir 22,31 LVL (divdesmit divi lati un 31 santīms)

ziņu saraksts