+371 80 80 80 80

Atceries latu: ezīši un skursteņslauķi

Atceries latu: ezīši un skursteņslauķi

No 1.janvāra lats kļūs par vēsturi. Neilgi pēc pārejas uz eiro latu banktnotes un monētas tiks iznīcinātas. Tāpēc mēs esam izdomājuši Jums nedaudz pastāstīt par latiem. Un stāstu sāksim par piemiņas monētām. Pirmais piemiņas lats, ar stārķa attēlu, apgrozībā tika izlaists 2001.gadā un tā tirāža bija 250 tūkstoši.

Divus gadus vēlāk apgrozībā tika izlaista monēta ar skudras laiku un tās tirāža arī bija 250 tūkstoši. Tieši šīs mazās tirāžas dēļ, šīs divas monētas gandrīz apgrozībā nav sastopamas. Tās var nopirkt pie kolekcionāriem vai numismātiem un to cena ir no 5,00 - 20,00 LVL. Katru gadu Latvijas Banka apgrozībā laida 2 piemiņas latus.

Laika posmā no 2004 - 2006 gadam piemiņas latu tirāža bija pusmiljons , bet no 2007.gada -miljons. Piemiņas latus daudzi atstāj sev par piemiņu, kas ir vienkārš un ne īpaši dārgs veids, kā atstāt sev kaut ko piemiņai. Starpcitu, Latvijas banka ir apsolījusi, ka mūžīgi pieņems latus. Tāpēc šī iemesla pēc kolekcijas veidošana var kļūt par labu ieguldījumu nebaltām dienām. Mēs novēlam, lai šāda diena nekad Jūs nepiemeklētu!

P.S. Numismāti runā, ka piemiņas lati nekad nekļūs par vērtību. Iemesls diezgan vienkārš - ļoti liela tirāža.

ziņu saraksts