+371 80 80 80 80

Eiro vērtība krītas pēc SVF delegācijas aiziešanas no sarunām ar Grieķiju

Eiro vērtība krītas pēc SVF delegācijas aiziešanas no sarunām ar Grieķiju

Eiro vērtība attiecībā pret citām galvenajām valūtām piektdien samazinājās, jo cerības uz iespējamu vienošanos Grieķijas sarunās ar starptautiskajiem kreditoriem grāva Starptautiskā valūtas fonda (SVF) delegācijas aiziešana no šīm sarunām.

Tokijas biržā piektdien viena eiro vērtība bija 1,1229 ASV dolāri jeb 138,63 Japānas jenas, salīdzinājumā ar 1,1260 dolāriem un 139,00 jenām Ņujorkas biržā tirdzniecības beigās ceturtdienas vakarā. ASV dolāra kurss pret jenu bija 123,47 jenas Tokijā piektdien un 123,45 jenas Ņujorkā ceturtdienas vakarā.

SVF delegācija ceturtdienas vakarā aizgāja no sarunām ar Grieķiju, paziņojot, ka «bumba tagad ļoti lielā mērā ir Grieķijas laukumā», un piebilstot, ka galvenās domstarpības sarunās ir par pensijām, nodokļiem un finansējumu.

Grieķija vairākus mēnešus ir turpinājusi sarunas ar starptautiskajiem kreditoriem - Eiropas Savienību (ES), Eiropas Centrālo banku (ECB) un SVF, cenšoties panākt, lai kreditori tai izmaksātu pēdējo starptautiskā aizdevuma daļu 7,2 miljardu eiro apmērā. Kreditori atsakās to darīt, kamēr Grieķija neapņemas veikt noteiktas ekonomikas reformas.

Grieķijai pirms mēneša beigām jāpanāk kompromiss ar kreditoriem, lai iegūtu naudu savu parādu atmaksāšanai. Grieķijas nespēja to panākt novestu valsti līdz defoltam un iespējamai aiziešanai no eiro zonas.

«Fakts, ka SVF [delegācija piektdienas] naktī izstājās no sarunām un uzreiz aizlidoja atpakaļ uz ASV, .. nerada pārliecību, ka darījums tiks noslēgts ... Radīsies sajukums,» pavēstīja IG tirgu stratēģis Evans Lukass Austrālijas pilsētā Melburnā.

 

ziņu saraksts